BADANIA KAMERĄ TERMOWIZYJNĄ

Wykonujemy dokładne badania kamerą termowizyjną.

Badania kamerą termowizyjną zwane również termografią lub termowizją pozwalają na precyzyjny pomiar temperatury obiektów i znacznie wcześniejsze diagnozowanie zagrożeń niż będą one zauważalne w świetle widzialnym – wilgoć, zagrzybienie. Jest to obecnie jedna z najskuteczniejszych metod diagnostycznych, dających natychmiastowy wynik a dodatkowo jest badaniem nieniszczącym. Po zakończeniu badania sporządzamy szczegółowy raport z dokumentacją fotograficzną, w którym zawarte są zalecenia dotyczące sposobów usunięcia usterek wykrytych w trakcie kontroli. Termowizję przeprowadza się m.in. by:
– ocenić czy opłacalne jest przeprowadzenie termomodernizacji budynku i wskazanie newralgicznych elementów,
– zweryfikować szczelność drzwi i okien oraz poprawność montażu stolarki,
– sprawdzić, czy w ścianach oraz pozostałych elementach konstrukcyjnych obiektu nie ma pęknięć niewidocznych gołym okiem,
– sprawdzić, czy prace ociepleniowe zostały przeprowadzone poprawnie i wykryć przerwy w izolacji termicznej budynków,
– odnaleźć miejsca, w których występują zawilgocenia i odszukać źródło ich pochodzenia,
– znaleźć przyczyny wadliwego działania ogrzewania podłogowego,
– wykryć miejsca mostków termicznych przyczyniających się do wyższych rachunków za energię,
– zdiagnozować wadliwie pracujące urządzenia elektryczne i mechaniczne,
– zlokalizować przebieg ukrytych w ścianie lub stropie instalacji wodnych i grzewczych.

Umów się z nami już teraz na termowizję swojego budynku lub mieszkania! ⇨

Luzacjusz

Samo posiadanie nawet najdroższej kamery termowizyjnej nie zastąpi wykwalifikowanego operatora. W przypadku termogramów do czynienia mamy bowiem z anomaliami, które doświadczony operator znający fizykę budowli, potrafi w odpowiedni sposób zinterpretować, ocenić i wyeliminować. Kamery termowizyjne są dziś powszechnie dostępne. Można je łatwo nabyć, również na użytek prywatny. Nie sztuką jest jednak przeprowadzenie pomiarów i wykonanie zdjęć. Trzeba zrobić to w odpowiedni sposób, z zachowaniem właściwych reguł. Istotna jest także prawidłowa analiza wyników oraz interpretacja danych. Bez tego nie można wyciągnąć konstruktywnych wniosków. My znamy się na termografii. Wiemy, na co zwracać uwagę podczas pomiarów. Mamy profesjonalne urządzenia a pracownicy posiadają niezbędne uprawnienia i wykształcenie kierunkowe.

Szczególnym zastosowaniem termowizji jest diagnostyka izolacyjności cieplnej budynków zarówno przed, jak i po termorenowacji. Na podstawie zdjęć termowizyjnych bezinwazyjnie dokonuje się jakościowej oceny izolacji, w tym występowania mostków cieplnych, czyli miejsc, których właściwości termoizolacyjne są gorsze niż pozostałej części przegrody i gdzie ma miejsce wzmożona ucieczka ciepła z budynku. Dzięki temu można starannie zaplanować działania termomodernizacyjne mające na celu ograniczenie strat ciepła. Badania budynków oddawanych do użytkowania pozwalają ocenić jakość wykonanych robót budowlanych. Z naszego doświadczenia wynika, że problem złego osadzenia okien dotyczy mieszkań, zarówno na rynku pierwotnym, jak i wtórnym. Poza ekstremalnymi przypadkami, gdy czuć wiejące od nieszczelnego okna powietrze, nie jest możliwe zdiagnozowanie problemu bez użycia profesjonalnych narzędzi. Spośród nich kamera termowizyjna umożliwia dokładne zlokalizowanie przedmuchów.

Konkresjusz
Anegdota

Wymiana instalacji jest dość kosztowna i często wiąże się z długimi pracami specjalistycznych ekip. Lepiej wiedzieć wszystko o stanie budynku, zanim zdecydujemy się na zakup domu. Jeśli instalacje okażą się w złym stanie technicznym możemy negocjować cenę lub poprosić, żeby właściciel wykonał konieczne prace. Chcąc mądrze kupić nieruchomość warto sprawdzić, czy i jak została wykonana izolacja termiczna, czy stolarka i jej montaż są właściwej jakości, czy nie zostały zamalowane lub wyczyszczone grzyby i pleśnie, czy koszty ogrzewania nie okażą się zbyt wysokie. W tym celu warto wykonać badanie termowizyjne. Badanie kamerą termowizyjną można wykonać również, gdy planujemy zakup lub odbieramy mieszkanie od dewelopera. Dzięki temu sprawdzimy stan budynku i jakość jego wykonania by w trakcie użytkowania uniknąć niemiłych niespodzianek.

Nad termowizją powinny pomyśleć osoby, których rachunki za ciepło są bardzo wysokie pomimo tego, że ogrzewania działa prawidłowo. Oznacza to, że poziom strat ciepła jest zbyt wysoki i należy określić co jest tego przyczyną. Myśląc o badaniu termowizyjnym zazwyczaj mamy na myśli kontrolę strat ciepła z budynku w okresie zimowym. Miejmy jednak na uwadze fakt, że produkcja ciepła jest znacznie tańsza od chłodzenia. Badania termowizyjne zalecane są zatem również w przypadku budynków klimatyzowanych.

W efekcie naszej pracy Zleceniodawca otrzymuje raport termowizyjny oraz zestawienie możliwości poprawy stanu technicznego budynku / lokalu (usługa dodatkowa). Umożliwia to redukcję kosztów jego utrzymania oraz zapobiega wystąpieniu poważniejszych problemów technicznych i wyższych kosztów.

Prezencjusz
Show Buttons
Hide Buttons