OZE: POMPY CIEPŁA i INSTALACJE FOTOWOLTAICZNE

Profesjonalnie dobieramy pompy ciepła i instalacje fotowoltaiczne do budynków mieszkalnych, przemysłowych i użyteczności publicznej. Nasze rozwiązania to niskie koszty eksploatacji, łatwość obsługi, trwałość i troska o środowisko naturalne.

Luzacjusz
Luzacjusz

Jak tanim kosztem ogrzać budynek zimą, chłodzić latem a do tego nie wpłynąć negatywnie na środowisko naturalne? Należy przewidzieć zastosowanie odnawialnych źródeł energii (OZE). Pompa ciepła może zapewnić ciepło zimą znacznie taniej niż kocioł gazowy. Odpada nam koszt budowy kotłowni  w  budynku,  kominów  a  sama  pompa  ciepła  jest  bezobsługowa. Może ona wytwarzać ciepło zimą nawet przy -20°C, a latem dostarczać chłód na potrzeby klimatyzowania budynku. Zastosowanie pompy ciepła i klimakonwektorów lub przegród chłodzących, likwiduje całkowicie ryzyko zarażenia bakteriami legionelli pochodzących z instalacji klimatyzacyjnej. Odpada też konieczność czyszczenia i odgrzybiania klimatyzacji. Zestaw pompy ciepła i instalacji fotowoltaicznej, to również ciekawa propozycja. Taka inwestycja zwykle zwraca się w ciągu 8-16 lat. Pompy ciepła i instalacje fotowoltaiczne.

Profesjonalny dobór pompy ciepła to optymalna wydajność i doskonały komfort.​

Poprawny dobór pompy ciepła nie jest łatwym zadaniem i musi być poprzedzone żmudnymi obliczeniami i pomiarami. Niestety zwracają się do nas inwestorzy, którzy zainwestowali spore środki w nowoczesne rozwiązania,  ale  nie  osiągnęli  zamierzonego  efektu.  Wraz ze wzrostem zainteresowania pompami ciepła, pojawiło się na rynku wiele nieuczciwych firm. W efekcie często zdarza się, że pompy ciepła są dobierane „na wyczucie”  i  są  przeważnie  zbyt  małej  mocy. W takich przypadkach system grzewczy nie dogrzewa pomieszczeń w chłodniejsze dni. My dobieramy rozwiązania dopiero po wykonaniu niezbędnych obliczeń. Dzięki temu inwestor ma pewność, że cały system został przyjęty w sposób optymalny. Zapewni on zyski z inwestycji i krótkie czasy zwrotu zainwestowanych pieniędzy. Z kolei profesjonalnie wykonany audyt energetyczny budynku daje możliwość ubiegania się o korzystne formy wsparcia finansowego. Pompy ciepła i instalacje fotowoltaiczne.

Konkrecjusz
Konkrecjusz

Z nami niezależność i efektywność idą w parze!

Anegdota
Anegdota

Chyba nikt z nas nie oddałby laptopa do naprawy kowalowi a pieniędzy do zainwestowania na giełdzie hazardziście. Dlaczego w przypadku skomplikowanych systemów grzewczych ludzie powierzają dobór przypadkowym osobom? Kupując lodówkę mamy gwarancję producenta i pewność, że musiał on zaprojektować oraz wyprodukować urządzenie spełniając jakieś normy i standardy. System grzania, chłodzenia i przygotowania c.w.u. nie ogranicza się do jednego urządzenia. Jest to bowiem cały system zależnych od siebie urządzeń. Ich poprawny dobór sprawi, że będziemy cieszyli się niskimi kosztami eksploatacyjnymi budynku i wygodą w jego obsłudze. Projektując instalacje z odnawialnymi źródłami energii współpracujemy z wiodącymi producentami i niezależnymi organizacjami. Jednocześnie dobieramy rozwiązania najkorzystniejsze dla inwestora bez ograniczenia się do konkretnego producentaPompy ciepła i instalacje fotowoltaiczne.  .

Dobierając dla klienta optymalne rozwiązania z zakresu centralnego ogrzewania, chłodzenia budynku, przygotowania ciepłej wody użytkowej oraz wytwarzania energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych, robimy rozeznanie potrzeb i możliwości inwestora. Nawet najlepsze rozwiązania nie będą mogły zostać zrealizowane, jeśli inwestor nie dysponuje środkami na realizację inwestycji. Znając realia proponujemy rozwiązania, które są w zasięgu inwestora. Przynoszą one jak najlepsze efekty użytkowe, finansowe i ekologiczne przy zadanym budżecie. Nawet dysponując niewielkimi środkami, można poczynić pewne kroki inwestycyjne, które przyniosą oszczędności.  Zapraszam do kontaktu z nami.

Prezencjusz
Prezencjusz
Scroll to Top