OZE: POMPY CIEPŁA i INSTALACJE FOTOWOLTAICZNE

Profesjonalnie projektujemy i dobieramy m.in. pompy ciepła oraz instalacje fotowoltaiczne, jak również inne rodzaje odnawialnych źródeł energii (OZE) do budynków mieszkalnych, przemysłowych i użyteczności publicznej. Rozwiązania instalacyjne przyjmujemy biorąc pod uwagę niskie koszty eksploatacji, łatwość obsługi, trwałość rozwiązań oraz dbałość o środowisko naturalne.    .

Luzacjusz
Luzacjusz

Aby tanim kosztem ogrzać budynek zimą, chłodzić latem a do tego nie wpłynąć negatywnie na środowisko naturalne, należy przewidzieć zastosowanie odnawialnych źródeł energii (OZE). Pompa ciepła może zapewnić ciepło zimą znacznie taniej niż kocioł gazowy. Odpada nam koszt budowy kotłowni  w  budynku,  kominów  a  sama  pompa  ciepła  jest  bezobsługowa. Może ona wytwarzać ciepło zimą nawet przy -20°C, a latem dostarczać chłód do budynku w sposób znacznie zdrowszy niż klimatyzatory. Zastosowanie pompy ciepła i klimakonwektorów lub przegród chłodzących, likwiduje całkowicie ryzyko zarażenia bakteriami coli lub legionelli pochodzących z instalacji klimatyzacyjnej. Zestaw pompy ciepła i instalacji fotowoltaicznej, która produkuje energię elektryczną na nasze potrzeby korzystając z energii Słońca, zwykle zwraca się w ciągu 8-16 lat. Pompy ciepła i instalacje fotowoltaiczne.

Poprawny dobór pompy ciepła, instalacji fotowoltaicznej czy innego rodzaju odnawialnego źródła ciepła nie jest łatwym zadaniem i musi być poprzedzone żmudnymi obliczeniami i pomiarami. Niestety w praktyce bardzo często zwracają się do nas inwestorzy, którzy zainwestowali niemałe nieraz pieniądze w nowoczesne rozwiązania,  ale  nie  osiągnęli  zamierzonego  efektu.  Budynki  często  są  niedogrzane w zimie, ponadto biorąc pod uwagę koszty inwestycyjne, nie ma szansy by te kiedykolwiek się zwróciły. Wraz ze wzrostem zainteresowania pompami ciepła i instalacjami fotowoltaicznymi, pojawiło się na rynku wiele nieuczciwych firm, które nie posiadając podstawowej wiedzy i doświadczenia, próbują na tym zarobić. W efekcie często zdarza się, że urządzenia są dobierane „na wyczucie”  i  są  przewymiarowane  lub  zbyt  małej  mocy. W takich przypadkach system grzewczy działa z niską efektywnością. My dobieramy rozwiązania dopiero po wykonaniu niezbędnych obliczeń, dzięki czemu inwestor ma pewność, że cały system został przyjęty w sposób optymalny. Zapewni on zyski z inwestycji i krótkie czasy zwrotu zainwestowanych pieniędzy. Z kolei profesjonalnie wykonany audyt energetyczny budynku daje możliwość ubiegania się o korzystne formy wsparcia finansowego w formie bezzwrotnych dotacji lub pożyczek. Pompy ciepła i instalacje fotowoltaiczne.

Konkrecjusz
Konkrecjusz
Anegdota
Anegdota

Chyba nikt z nas nie oddałby laptopa do naprawy kowalowi a pieniędzy do zainwestowania na giełdzie hazardziście. Dlaczego w przypadku skomplikowanych systemów miałoby być tak, że decyzje oddajemy przypadkowym osobom? Kupując lodówkę mamy gwarancję producenta i pewność, że musiał on zaprojektować oraz wyprodukować urządzenie spełniając jakieś normy i standardy. System grzania, chłodzenia i przygotowania c.w.u. nie ogranicza się do jednego urządzenia, ale jest to cały system zależnych od siebie instalacji i urządzeń. Ich poprawny dobór sprawi, że będziemy cieszyli się niskimi kosztami eksploatacyjnymi budynku i wygodą w jego obsłudze. Projektując instalacje z odnawialnymi źródłami energii współpracujemy z wiodącymi producentami i niezależnymi organizacjami. Jednocześnie dobieramy rozwiązania najkorzystniejsze dla inwestora bez ograniczenia się do konkretnego producentaPompy ciepła i instalacje fotowoltaiczne.  .

Dobierając dla klienta optymalne rozwiązania z zakresu centralnego ogrzewania, chłodzenia budynku, przygotowania ciepłej wody użytkowej oraz wytwarzania energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych, robimy rozeznanie potrzeb i możliwości inwestora. Nawet najlepsze rozwiązania nie będą mogły zostać zrealizowane, jeśli inwestor nie dysponuje środkami na realizację inwestycji lub możliwością ich pozyskania w formie bezzwrotnej dotacji lub pożyczki. Dlatego znając realia proponujemy rozwiązania, które są w zasięgu inwestora i przy jego budżecie przyniosą jak najlepsze efekty użytkowe, finansowe i ekologiczne. Nawet dysponując niedużym budżetem, można poczynić pewne kroki inwestycyjne, które przyniosą oszczędności.  Zapraszam do kontaktu z nami.

Prezencjusz
Prezencjusz