OCENA NIERUCHOMOŚCI PRZED ZAKUPEM

Ocena nieruchomości przed zakupem przez inżyniera budownictwa (rzeczoznawcę budowlanego) może uchronić Cię przed życiową wpadką. Osoba taka przy wykorzystaniu specjalistycznego sprzętu sprawdzi stan techniczny i dokumentację budynku oraz wskaże na usterki, które mogą być argumentem do obniżenia ceny sprzedaży.

Ocena nieruchomości przed zakupem to promil kosztów a może oszczędzić dużo nerwów i wydatków.

Anegdota
Anegdota

Planując kupno domu, warto poświęcić trochę czasu, aby szczegółowo ocenić stan techniczny przy wsparciu wykwalifikowanego inżyniera. Dla większości osób, zakup domu jest inwestycją życia. Do zakupu zachęca nas zapach świeżości, większy metraż, wymarzona okolica czy kawałek własnego ogrodu. Tragedia zaczyna się gdy pojawiają się różne wydatki oraz na jaw wychodzą różne wady, o których nie mieliśmy wcześniej pojęcia a okazały się poważne. Aby marzenia nie zamieniły się w koszmar, warto poświęcić ułamek procenta ceny nieruchomości na jej sprawdzenie.  Doświadczony i kompetentny specjalista zawodowo związany z kontrolą stanu technicznego budynków oceni budynek, zanim złożony zostanie podpis pod umową. Ocena nieruchomości przed zakupem

Zakup domu może być spełnieniem naszych marzeń lub przyczyną zawału serca. Kupując używany samochód oglądamy go uważnie z każdej strony i zaglądamy pod maskę. Mierzymy grubość lakieru, weryfikujemy dokumenty, sprawdzamy historię wypadkowości i licznik przebiegu. Kupując dom, który jest droższy i trudniej zbywalny, liczymy na szczęście oraz uczciwość sprzedawcy. O tym jak wielki jest to problem mogłem przekonać się osobiście nie raz. Widziałem jak ciężko jest ludziom zaakceptować fakt, że ich „wymarzony” dom posiada poważną wadę, która narazi ich na olbrzymie koszty w niedalekiej przyszłości. Zdarzyło się, że sprzedawca opuszczał cenę nawet o 40%, gdy na jaw wyszła poważna usterka budynku. Naszą rolą w tym przypadku jest ochrona klienta przed popełnieniem życiowego błędu. Jeśli ktoś kieruje się emocjami, potrzebuje doradcy patrzącego „chłodnym wzrokiem”. Ocena nieruchomości przed zakupem jest tego typu usługą.

Luzacjusz
Luzacjusz

Zakup nieruchomości to również odpowiedzialność, jaką przejmujemy od dotychczasowego właściciela.

Konkrecjusz
Konkrecjusz

Ustawodawca określił, że to właściciel lub zarządca budynku zobowiązany jest do utrzymania budynku w dobrym stanie technicznym. Z chwilą zakupu nieruchomości obowiązki te przechodzą na nowego właściciela. Odpowiedzialność nie ogranicza się do wad, które nastąpiły po dniu zakupu ale dotyczy również zdarzeń, które nastąpiły przed dniem zakupu. Oznacza to, że nabywca odpowiada również za wady, o których mógł nie wiedzieć w dniu zakupu. Obarczenie sprzedawcy za to, że sprzedał nam rzecz wadliwą wymagałoby stoczenia długotrwałej i kosztownej batalii sądowej. należy w jej trakcie udowodnić, że sprzedawca działał w złej wierze zatajając przed nami wady a ponadto, że kupujący dołożył wszelkiej staranności by przed zakupem rozpoznać stan techniczny budynku. Nabywca nie przekona sędziego o tym, że dołożył wszelkiej staranności, jeśli nawet nie poprosił specjalistę o dokonanie oceny stanu technicznego.  Rozsądnie jest zatem zbadać nieruchomość przed jej zakupem, by później uniknąć nieprzyjemności i sądów.

Ocena nieruchomości przed zakupem, zwykle dostarcza kupującemu argumentów w rozmowie nt. obniżki ceny zakupu. Koszt naszej usługi jest znikomy w porównaniu do ceny zakupu a co najważniejsze, przynosi wymierne korzyści kupującemu. Dzieje się tak dlatego, gdyż szczegółowo badamy nie tylko stan techniczny budynku. Analizujemy również dokumentację budynku,  poprawność prowadzenia książki obiektu budowlanego oraz terminowość przeprowadzania obowiązkowych kontroli okresowych budynku. Ujawniamy zatem wiele faktów istotnych dla kupującego.  W związku z powyższym jeśli sprzedawcy zależy na sprzedaży nieruchomości, często decyduje się na obniżenie ceny sprzedaży. Biorąc pod uwagę koszt naszej usługi oraz cenę nieruchomości, zawsze obniżka ceny zakupu kilkakrotnie przewyższa cenę naszej usługi i stanowi oszczędność dla kupującego. Zapraszam do kontaktu z nami.

Prezencjusz
Prezencjusz