ŚWIADECTWA CHARAKTERYSTYKI ENERGETYCZNEJ BUDYNKÓW I LOKALI

Sporządzimy świadectwo charakterystyki energetycznej, zarejestrujemy w Ministerstwie Rozwoju i Technologii oraz prześlemy dokument państwowy. Inwestor jest zobowiązany do dołączenia świadectwa charakterystyki energetycznej do zawiadomienia o zakończeniu budowy obiektu lub do wniosku o uzyskanie pozwolenia na użytkowanie. Obowiązek sporządzenia i dostarczenia świadectw charakterystyki energetycznej leży także po stronie właściciela w przypadku zawarcia umowy sprzedaży lub umowy najmu. Zapewniamy profesjonalne wsparcie w procesie uzyskiwania wymaganych dokumentów, aby inwestycje były zgodne z obowiązującymi przepisami i normami energetycznymi.

Świadectwo charakterystyki energetycznej to inaczej certyfikat energetyczny lub świadectwo energetyczne

Konkrecjusz
Konkrecjusz

Świadectwo charakterystyki energetycznej (inaczej: certyfikat energetyczny lub świadectwo energetyczne) to dokument sporządzony przez uprawnionego certyfikatora, w którym wyliczono zużycie energii przez budynek. Właściciele nieruchomości otrzymują zapisane w krótkiej formie praktyczne zalecenia dotyczące przedsięwzięć termomodernizacyjnych mających na celu obniżenie zużycia energii a w przypadku sprzedaży pozwolą na wiarygodne zaprezentowanie wszystkich walorów budynku lub lokalu. Kupujący nieruchomość otrzymują rzetelną informację o kosztach eksploatacyjnych budynku, co daje im możliwość obiektywnego porównania budynku z innymi obiektami pod kątem przyszłych wydatków. Trzeba natomiast wiedzieć, że wskaźnik graficzny na tytułowej stronie świadectwa może wprowadzić kupującego w błąd. Nasi klienci są zatem instruowani, jak należy interpretować świadectwo oraz na co warto zwrócić uwagę.

Dane zawarte w świadectwie mogą stanowić jeden z ważnych elementów wpływających na decyzję o zakupie nieruchomości. W świadectwie ocenia się wielkość zapotrzebowania na energię na podstawie jego stałych, obiektywnych cech. Zużycie energii, może się bowiem zmieniać w zależności od sposobu użytkowania oraz przyzwyczajeń więc nie jest to miarodajne kryterium. Podejmując decyzję o zakupie samochodu, bierzemy pod uwagę jego spalanie, przyspieszenie, koszty serwisu i części zamiennych. W przypadku budynków, nabywcy rzadko zastanawiają się jakie będą koszty jego utrzymania. Tymczasem te, zwykle są dużo wyższe niż roczne koszty utrzymania i eksploatacji pojazdu. Budynki potrafią kolosalnie różnić się pod tym względem między sobą. Informacje na temat energochłonności są zawarte w certyfikacie i pomogą nam dokonać racjonalnego zakupu, co przełoży się na niższe koszty utrzymania nieruchomości.

Luzacjusz
Luzacjusz

Świadectwa charakterystyki energetycznej informują o kosztach eksploatacji budynku

Anegdota
Anegdota

Świadectwo charakterystyki energetycznej budynku jest kluczowe. To nie tylko wpływa na koszty eksploatacji, ale także ma istotny wpływ na jakość życia w danym miejscu. Kupujący i najemcy powinni koniecznie żądać tego dokumentu od właściciela. Dzięki niemu można uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek związanych z ukrytymi wadami budynku. Jeśli właściciel niechętnie udostępnia świadectwo, warto zachować czujność – może to oznaczać, że że nieruchomość posiada ukrytą wadę, którą stara się przed nami zataić.

Świadectwo charakterystyki energetycznej ma kluczowe znaczenie, dlatego warto zaufać specjalistom. Nasze świadectwa są przygotowywane przez ekspertów, posiadających niezbędne uprawnienia certyfikatora energetycznego oraz konstrukcyjno-budowlane. Jakość naszych usług gwarantuje wpis do rejestru Ministerstwa Rozwoju i Technologii. Dodatkowo oferujemy weryfikacje istniejących świadectw, pomagając klientom zrozumieć ich zawartość i dokonać mądrych decyzji. Zaufaj profesjonalistom, którzy dbają o Twój spokój i oszczędności. Skontaktuj się z nami już dziś. 

Prezencjusz
Prezencjusz
Scroll to Top