Pierniki antystresowe – przepis

pierniki antystresowe - przepis

Zbliżają się święta Bożego Narodzenia, zatem któż z nas nie chciałby ich przeżyć spokojnie i bez stresu? W tym artykule podam przepis na pyszne pierniki antystresowe, które złagodzą nerwy i wywołają uśmiech na twarzy naszych bliskich.

Składniki:

  • 400 g mąki orkiszowej
  • 250 g masła zwykłego lub kokosowego
  • 150 g miodu lub cukru
  • 200 g zmielonych słodkich migdałów
  • 20 g gałki muszkatałowej
  • 10 g goździków
  • trochę cynamonu dla dodania aromatu
  • 2 jajka
  • odrobina soli
  • woda wedle potrzeby

Sposób przygotowania ciasta na pierniki

Mąkę należy wysypać na stolnicę a następnie położyć na niej miękkie, pokrojone na kawałki masło. Migdały, przyprawy i cukier dodać do jajka i wymieszać. Następnie dodać jajko z dodatkami do mąki, wszystko posiekać dużym nożem, po czym szybko zagnieść i schłodzić w lodówce. Po około 30 minutach rozwałkować ciasto na grubość około 3 mm a następnie wyciąć ciasto na pierniki.

Pieczenie pierników

Piec przez około 20 – 25 minut na blasze wyłożonej papierem do wypieków w temperaturze 180 – 200˚C.

Prawda, że przepis na pierniki jest prosty? Wg. świętej Hildegardy ciasteczka te pomagają również przy braku energii oraz osłabieniu pamięci. Tak więc teraz nie zapomnisz wysłać kartki z życzeniami do bliskich oraz zachowasz witalność do pierwszej gwiazdki.

Autorka przepisu na pierniki antystresowe

Hildegarda z Bingen urodziła się w 1098 r. w Bermersheim. Gdy miała 8 lat, hrabina Jutta von Sponheim przyjęła ją na naukę do klasztoru benedyktyńskiego. Hildegarda po pewnym czasie dostrzegła w sobie dar widzenia rzeczy zakrytych przy pełnej jasności umysłu, zatem bez wpadania w ekstazę. Jej dar posłużył do powstania wielu wizjonerskich pism do których zaliczamy księgę o stworzeniu i zbawieniu świata (Scivias), księgę cnót i wad (Liber vitae meritorum) wraz z procesami uzdrawiania i oczyszczania duszy oraz księgę o dziełach Bożych (Liber divinorum operum), opisująca również związki kosmologiczne i powstanie człowieka w łonie matki.

Tajemnicze zaginięcie

Księgi medyczne Causae et curae oraz Physica zostały wysłane do Rzymu lecz tam zaginęły. Rękopis podręcznika medycznego Causae et curae odkryto jednak dopiero pod koniec XIX wieku w bibliotece królewskiej w Kopenhadze. Od tego czasu obserwujemy rosnące zainteresowanie naturalną medycyną opisaną przez św. Hildegardę.

Po co te stresy – są przecież pierniki

Pewnie się zastanawiasz dlaczego podaję przepis na pierniki antystresowe na tym forum, skoro poruszamy tu tematy związane z niskonakładowym i ekologicznym budownictwem, oszczędzaniem energii, wolnością energetyczną i żywieniową. Przede wszystkim jaki rynek budowlany jest, każdy widzi. Budowa lub zakup własnego domu nie jest wolny od stresu i nerwów zatem chciałem podzielić się sprawdzonym przepisem na pyszne pierniki. Sądzę, że fachowa pomoc i ciasteczko antystresowe, pozwoli przetrwać nawet najgorsze odbiory budowlane. Poza tym kto nie lubi pierników do kawy?

Może zainteresować Ciebie post dotyczący wyboru choinki na święta. Zachęcamy też do zapoznania się z innymi artykułami: Pompy ciepła – wszystko co musisz o niej wiedzieć! , Ogrzewanie gazowe kondensacyjne oraz Odlicz termomodernizację od podatku w rocznym zeznaniu PIT!

Pozostałe nasze artykuły znajdują się w dziale „blog” na stronie: www.inwentadom.pl/blog/

Jeśli chcesz zlecić wykonanie audytu energetycznego lub uzyskać fachową poradę w zakresie pomp ciepła, instalacji fotowoltaicznych czy termomodernizacji, zachęcamy do kontaktu z namitel.: 570 058 524; e-mail: biuro@inwentadom.pl

Strona główna: www.inwentadom.pl

Scroll to Top